ru | en

В Ізраїлі вийшла книга про синагоги Волині

В  Ізраїлі побачила світ нова цікава та пізнавальна книга про Волинь.

Автори, відомі історики та дослідники Володимир Левін та Сергій Кравцов присвятили своє дослідження «Синагоги України» саме волинським синагогам, в тому числі й луцькій.

Книга «Синагоги України. Волинь» є одним із перших в сучасному архітектурознавстві спеціальних досліджень, присвячених історії та архітектурі волинських синагог. У ній аналізується історія єврейського сакрального будівництва із найдавніших часів на Волині.

Всього автори розповідають про 39 існуючих та 302 втрачені синагоги, розташовані у 23 містах та селищах історичного регіону Волині на північному заході України.

Один із розділів книги спеціально присвячений дев’ятьом населеним пунктам Великої Волині, а саме: Луцьку, Берестечку, Червноармійську, Дубну, Городниці, Ізяславу, Клевані, Ковелю та Кременцю. Тому видання безумовно буде цікаве лучанам та дослідникам нашого міста.

Це видання містить в собі рідкісні ілюстрації і фотознімки волинських синагог. Книга складається з 848 сторінок тексту та 1220 фотографій, креслень і карт. Видання поки що лише англомовне. Спонсорами публікації є Center For Jewish Art та Zalman Shazar Center.

Існує такий вислів «Синагога – це книга, яку може читати кожен». Саме по синагозі можна дізнатись, яким було єврейське співтовариство в момент свого розвитку, наскільки воно було традиційним, багатим та чисельним в тому чи іншому місті.

Історик архітектури, керівник Центру єврейського мистецтва Єврейського університету Єрусалиму Сергій Кравцов присвятив багато робіт архітектурі синагог, питань необхідності вивчення їх особливостей для розуміння історії і культури народу. Більшість його праць, зокрема, про синагоги Волині, доступні за посиланням на особистій сторінці автора.

Кравцов захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Історія та теорія архітектури, з 1994 року живе і працює в Ізраїлі, опублікував понад 60 есе про міське планування та архітектури синагог, є автором і співавтором 5 книг.

Другий автор Володимир Левін, доктор Єврейського університету в Єрусалимі, заступник директора Центру Єврейського мистецтва в Єрусалимі.

До речі, більшість учених, які досліджують феномен синагог, вважають, що кожна синагога це різноманітні експерименти з архітектурними формами і не існує одного стилю синагог.

Источник